Observer - gra

OBSERVER

Kraków, rok 2083. Po Wielkiej Wojnie ze Wschodem świat bardzo się zmienił. Społeczeństwo V Rzeczpospolitej Polskiej zostało podzielone na dystrykty: A, B i C. Tej ostatniej grupie żyje się najgorzej (w przysłowiowych slumsach). Zamieszkują je alkoholicy, ćpuny, bezrobotni oraz bandyci, którzy mogą tylko pomarzyć o awansie społecznym. W tym dekadenckim świecie, ludzie wolą spędzać czas w wirtualnym świecie niż oglądać go takim jakim jest.

Observer - kadr

W grze wcielasz się w postać tytułowego Obserwatora – Daniela Lazarskiego – policyjnego neuro-detektywa. Należysz więc do elity żyjącej na poziomie A. Dzięki specjalnemu implantowi możesz podłączyć się do systemu nerwowego dowolnego człowieka (zhakować jego umysł :). Doświadczenie percepcji pozwala Ci poznać denata w formie psychotycznych wizji (najczęściej jego lęków i koszmarów).

Tajemnicza wiadomość od zaginionego przed laty syna zawiedzie Cię do krakowskiej kamienicy, która skrywa mroczne tajemnice…

Poruszając się po ponurym uniwersum gry możesz odkryć wiele „zabytków” z epoki PRL 🙂 np: samochód marki Polonez, odkurzacz i wiele innych. Są to przedmioty dobrze Ci znane np. z dzieciństwa, dlatego dodaje to grze pewnego uroku i pobudza wspomnienia.

Observer - Polonez

W postać Daniela Lazarskiego wcielił się Rutger Hauer, aktor znany m.in. z filmu „Łowca androidów„.

Zobacz trailer:

 


Premiera: 15 sierpnia 2017
Producent: Bloober Team
Gatunek: Horror psychologiczny
Tryb gry: Single player
Nagrody: Paszport Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa
Platformy: PlayStation 4, Microsoft Windows, Xbox One, Linux, Mac OS

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *