LOGOWANIE ›   REJESTRACJA ›   KONTAKT ›   RSS  Vimeo   
null
navigator
A Cyberpunk Manifesto by Christian As. Kirtchev

Liczba wpisów: 216

17.08.2013  (16:08:10)
KURSY PROGRAMOWANIA
kurs PerlPERL (ang.: Practical Extraction and Report Language) - Praktyczny Język Ekstrakcji i Raportowania - to język programowania opracowany przez Larry'ego Walla. Perl jest językiem pochodzącym od C, ale zawiera również elementy innych języków, takich jak: Awk, Grep, Sed i Bourne Shell. Cechuje go prostota a zarazem szybkość. Doskonale nadaje się do obróbki tekstu i plików binarnych. Przy jego użyciu bardzo łatwo pisze się klienty i serwery dla sieci TCP/IP.
Perl jest językiem bezpłatnym i open source - gwarantującym prawo do swobodnego podglądu, modyfikacji i usprawnienia kodu źródłowego.
Jest językiem kompilowanym i interpretowanym. Najpierw program jest kompilowany - sprawdzana jest jego poprawność składniowa i w miarę potrzeby program zostaje zoptymalizowany. Jeśli kompilator nie wykryje żadnych błędów, kody poszczególnych operacji wykonuje interpreter.

Z PERLa wywodzą się aplikacje CGI (ang.: Common Gateway Interface), które można uruchomić w Internecie. Podobnie jak w języku PHP możemy pisać skrypty obsługujące wysyłanie formularzy lub też poważniejsze aplikacje typu: blogi, fora dyskusyjne, e-commerce itd. Jest to najstarsze i najczęstsze zastosowanie PERLa.

Aktualną wersje Perla możesz pobrać ze strony: www.perl.com. Warto również regularnie odwiedzać strone www.cpan.org, na której udostępniane są gotowe moduły PERLa. 

Kurs PERLa
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz15.08.2013  (07:08:12)
CYBERTWORY
SymStym - interaktywny system symulacji, który pozwala użytkownikowi doświadczyć percepcji kogoś innego, tj. doznania bycia w jego ciele.

Źródło: Neuromancer - William Gibson
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz15.08.2013  (07:08:42)
CYBERTWORY
DEK - szybki komputer umożliwiający podłączenie się do Cyberprzestrzeni za pomocą trod mocowanych do płata czołowego.

Źródło: Neuromancer - William Gibson
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz15.08.2013  (07:08:38)
CYBERTWORY
Lód od LODu - logiczne oprogramowanie defensywne. Program antywirusowy. Zapora.
Czarny lód - najcięższe do sforsowania zabezpieczenie. Przebicie się przez "czarny lód" wiąże się z największym ryzykiem dla hakera: śmierci przez wypalenie mózgu (tzw. "wypłaszczenie").

Źródło: Neuromancer - William Gibson
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz10.08.2013  (14:08:29)
CYBERTWORY
Japońska sekta, której członkowie wierzą, że kiedy łączna masa ludzkiej tkanki nerwowej osiągnie pewną konkretną wielkość, nastąpi koniec świata.

Źródło: IDORU - William Gibson
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz08.08.2013  (17:08:54)
KSIĄŻKI I KOMIKSY
IDORU - William GibsonDruga część Trylogii Mostu Williama Gibsona (zwana również Trylogią San Francisco).

XXI wiek. Po wielkich kataklizmach, całkowicie zniszczone Tokio błyskawicznie odradza się dzięki technologii nanotechu. Czternastoletnia Chia McKenzie (z Seattle) zostaje wydelegowana do Japonii przez fanklub zespołu rockowego Lo/Rez w celu sprawdzenia pewnej pogłoski. Otórz frontman grupy - Rez, ma zamiar poślubić piekną software'ową gwiazdę Cyberprzestrzeni - Rei Toei, nazywaną Idoru.
W tym samym czasie drugi bohater powieści -  Colin Laney specjalizuje się w odszukiwaniu informacji w Sieci (tzw. "punktów węzłowych").  Otrzymuje nową pracę  w SlitScan. Jego zadanie to śledzić w wirtualnym świecie poczynania Reza. Losy bohaterów w pewnym  momencie "zawiłych" wydarzeń zbiegną się ze sobą prowadząc do przełomowych konkluzji...
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz06.08.2013  (06:08:56)
CYTATY, FRAGMENTY
Nie patrz na twarz idoru. To nie ciało - to informacje. Ona jest wierzchołkiem góry lodowej, nie, całą antarktydą danych. Jeśli spojrzysz na jej twarz, znów się zacznie: ona jest niewyobrażalną ilością informacji. W zupełnie nieoczekiwany sposób indukowała punkty węzłowe, tworząc narrację.
Mógł obserwować jej dłonie. Patrzeć, jak je.
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz06.08.2013  (06:08:02)
CYTATY, FRAGMENTY
Mam parę butów starszych od ciebie, więc dlaczego do diabła miałbym się spodziewać, że coś widzisz? Kowboje istnieją, od kiedy istnieją komputery. Pierwsze komputery zbudowali, żeby łamać niemieckie lód, zgadza się? Łamacze szyfrów. Czyli gdyby spojrzeć na to w ten sposób, lód był, jeszcze zanim powstały komputery. - Fin
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz19.07.2013  (17:07:44)
KSIĄŻKI I KOMIKSY
Światło wirtualne - William GibsonPowieść otwierająca Trylogię Mostu.

Początek XXI wieku. Na miejscu zniszczonej przez trzęsienie ziemi Kalifornii powstają dwa siostrzane stany NoCal i SoCal. W wyniku katastrofy zostaje uszkodzony most Golden Gate - symbol San Francisco - który staje się domem dla outsiderów, takich jak Chevette Washington. Pod wpływem impulsu, Chevette na jednym z hotelowych przyjęć kradnie okulary. Wkrótce przekonuje się, że ten z pozoru zwyczajny przedmiot to zaawansowany technologicznie gadżet umożliwiający dostęp do tajnych informacji. Kiedy zostają znalezione zwłoki poprzedniego właściciela okularów, dziewczyna znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie. Rozpoczyna się poszukiwanie sprawcy, w które zaangażowane są niebagatelne siły.
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz07.07.2013  (08:07:03)
CYTATY, FRAGMENTY
Krąg zawirował coraz szybciej, stał się sferą jaśniejszej szarości. Powiększał się...
I płynął, rozkwitał przed nim jak origami z płynnego neonu, odkrywał dom nie znający odległości, jego ojczyznę, trójwymiarową, przezroczystą szachownicę sięgającą nieskończoności.
[...] A gdzieś w dali śmiał się w białym pokoiku na poddaszu, odległe palce pieściły dek, a łzy ulgi spływały po twarzy.
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz‹‹
 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22 
››