KONTAKT ›   RSS  Vimeo   
null
navigator
A Cyberpunk Manifesto by Christian As. Kirtchev

Liczba wpisów: 218

07.09.2013  (16:09:15)
N-TECH

A Worldwide Web for Robots
www.roboearth.org
 

RoboEarth

ROBO-EARTH To WWW tylko dla robotów i sztucznej inteligencji. Podstawą sieci jest wirtualny system magazynowania danych przez maszyny, tzw. cloud. Centrala nosi nazwę Rapyuta (od japońskiej mangi Laputa - podniebny zamek)...
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz07.09.2013  (08:09:53)
N-TECH
Google glassGlass to nowy gadżet Google pełniący funkcje standardowego smartfona. Podobne okulary pojawiły się już w literaturze i kinie science-fiction (Np.: w powieści Gibsona "Światło wirtualne", filmach: "Universal Soldier", "Star Trek").
Projekt jest na etapie prototypu a jego masowa dystrybucja przewidziana jest na rok 2014.
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz23.08.2013  (14:08:45)
WEBDEVELOPER
LogowanieNa czym polega logowanie? Chyba każdy wie. Serfując po Sieci bardzo często można natknąć się na formularz, gdzie należy podać identyfikator (login) i hasło uwierzytelniające (password) w celu dostępu do określonych zasobów serwisu. Przykładem może być logowanie do poczty elektronicznej. Przeciwnym procesem jest wylogowanie (logout) - rezygnacja z uprzednio uzyskanego dostępu.

Rozwiązanie które zademonstruję opiera się na PHP+MySQL, do tego sterownik PDO, klasa autoryzacji oraz szczypta HTMLa.
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz22.08.2013  (07:08:32)
KSIĄŻKI I KOMIKSY
Wszystkie Jutra - William GibsonTrzecia część Trylogii Mostu.

Colin Laney, znany z poprzedniej części powieści jako specjalista w znajdywaniu "punktów węzłowych" Sieci, obecnie mieszka w kartonowym pudle w Tokio. Dręczony gorączką i enigmatycznymi snami, snuje przypuszczenia, iż wkrótce wydarzy się coś, co wpłynie na losy całego świata. Laney werbuje do pomocy Rydella, starego znajomego - "byłego" policjanta (znanego nam również z poprzednich części trylogii). Rydell ma udać się do San Francisco i być na miejscu, kiedy nastąpią "zmiany". O wydarzeniach wie również niejaki Harwood, bezwzględny biznesmen który, nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć jak najwięcej i odegrać znaczącą rolę w nadchodzących zmianach...
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz17.08.2013  (17:08:50)
KURSY PROGRAMOWANIA
jQUERYJavaScript (JS) - to skryptowy język programowania opracowany przez firmę Netscape, stosowany głównie na stronach WWW. Aplikacje JS wykonywane są po stronie klienta (przeglądarki użytkownika), a więc nie musi nastąpić odświeżenie strony jak to w przypadku języka PHP.
Skrypty JS często wykorzystuje się przy walidacji pól formularza.

Zobacz:  Specyfikację JS ›

Najpopularniejszą biblioteką JS jest niewątpliwie: jQuery.

jQuery - pozwala uatrakcyjnić wygląd strony o interaktywne elementy, typu: alerty, animacje, slajdy, akordeony itp. Od czasów rozkwitu WWW, do tego typu efektów specjalnych wykorzystywano język JavaScript lub technologię FLASH. jQuery pozwala szybciej pisać skrypty i jest kompatybilne z różnymi przeglądarkami. Ponadto do dyspozycji mamy wiele gotowych pluginów, komponentów i użytecznych narzędzi, których brakuje w JS.

Biblioteka jQuery waży niewiele, około 19 kB. Można ją pobrać z serwisu: www.jquery.com. Na stronie dostępne są również gotowe wtyczki, które można wykorzystać na własnej stronie i przy okazji zaoszczędzić sporo czasu przy projektowaniu witryny.

Kurs jQuery
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz17.08.2013  (17:08:27)
KURSY PROGRAMOWANIA
kurs PHP OOPPHP OOP (ang. Object-Oriented Programming) to sposób projektowania aplikacji, w którym programy definiuje się za pomocą obiektów. Podejście obiektowe, w odróżnieniu od proceduralnego daje programistom więcej możliwości  przy projektowaniu dużych i złożonych systemów. Obiekty realizują niezależnie pewne zadania a sposób ich wykonania nie jest istotny dla innych elementów systemu.

Kurs PHP OOP
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz17.08.2013  (17:08:59)
KURSY PROGRAMOWANIA
HTML5HTML5 to kolejna wersja starego, dobrego HTMLa :) XHTML mimo dobrych intencji nie zrewolucjonizował Internetu jak zakładano i ostatecznie projekt został porzucony z wersją 2.0, a jego miejsce zajął właśnie HTML5.

HTML5 to nowy standard pisania stron, który powoli przenika do WWW
. Wprowadzono do niego wiele nowych elementów: audio, video - osadzane bez specjalnych wtyczek (Flash, QuickTime); formaty: canvas i svg - do tworzenia grafiki rastrowej i wektorowej. Ponadto sporo uproszczeń w składni dokumentu (np. <!DOCTYPE html>).
Poszczególne bloki strony opisują specjalnie do tego opracowane znaczniki (header, nav, section, footer, aside, figure, article). Dzięki temu witryna jest prosta w interpretacji oraz przyjazna dla wyszukiwarek (Googlebotów).

Kurs HTML5
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz17.08.2013  (17:08:49)
KURSY PROGRAMOWANIA
kurs CSSKaskadowe Arkusze Stylów - CSS (ang. Cascading Style Sheets) - to język służący do formatowania wyglądu strony np. koloru czcionki, rozmiaru zdjęć, marginesów itd. Można powiedzieć, że jest rozszerzeniem możliwości HTMLa.
CSS został stworzony w celu oddzielenia warstwy struktury dokumentu od warstwy prezentacji. Warstwa struktury to sam szkielet dokumentu HTML, natomiast warstwa prezentacji określa wygląd poszczególnych elementów strony, np: kolor tła tabeli, obramowanie zdjęcia itp.
Przydatne jest zastosowanie zewnętrznych arkuszy CSS (osobny plik, np: style.css) dla wielu dokumentów lub stron, bez ingerowania w kod HTML.
Kaskadowe Arkusze Styli zastępują wiele wycofanych znaczników oraz atrybutów HTMLa, a jednocześnie oferują więcej opcji przy redagowaniu dokumentów WWW.

Kurs CSS
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz17.08.2013  (16:08:22)
KURSY PROGRAMOWANIA
kurs XHTMLXHTML (ang.: Extensible Hypertext Markup Language) Rozszerzalny Hipertekstowy Język Oznaczania pełni podobną rolę jak jego starszy brat HTML. Z tym, że dokumenty pisane w XHTML mogą zawierać kod innych języków znacznikowych wywodzących się z XML (ang.: eXtensible Markup Language - Rozszerzalny Język Znaczników). Sam XHTML również został poczęty z języka XML.

XHTML wymusza na programistach oddzielenie warstwy struktury od warstwy prezentacji, w celu ujednolicenia zasad pisania stron WWW. Warstwa struktury to "suchy" szkielet dokumentu, bez określenia wyglądu poszczególnych elementów strony np. koloru tabeli. Tym określeniem zajmuje się warstwa prezentacji.
Warstwa prezentacji mieści się w tzw. kaskadowych arkuszach styli CSS (ang.  Cascading Style Sheet).

Pomimo dobrych intencji, XHTML nie zrewolucjonizował Internetu jak zakładano. Ostatecznie projekt został porzucony na rzecz HTML5 , który jest oficjalnym standardem pisania stron internetowych.

Kurs XHTML
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz17.08.2013  (16:08:17)
KURSY PROGRAMOWANIA
kurs HTML HTML (ang.: HyperText MarkUp Language) Hipertekstowy Język Znaczników służący do tworzenia stron internetowych. 

Prototyp tego języka został opracowany w 1980 roku przez fizyka (ośrodka naukowo-badawczego CERN) Tima Bernersa-Lee. Nosił on nazwę ENQUIRE. Pierwsza publicznie dostępna specyfikacja HTML TAGS (pol.: Tagi HTML) została wstrzyknięta do sieci Internet dopiero w 1991 roku.
Pierwotnie składał się z 22-óch poleceń tekstowych z odsyłaczami. Wraz z ekspansją Internetu zaczęły powstawać kolejne wersje rozbudowane o tabele, grafike, multimedia itd. Nad ustanawianiem standardów pisania stron WWW czuwa organizacja World Wide Web Consortium (W3C) założona przez Tima Bernersa-Lee w 1994 r.

Kurs HTML
Komentarzy: 0  |  Dodaj komentarz‹‹
 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22 
››